KONST / Litografier / Litografi 8474015
*
nr 847 4015
Litografi
Erik Olson, 1950, 24/260, motivets mått: 47x54
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 18:09:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 01:14:40
1
1.000 kr
23/8 15:59:54
2
1.500 kr
23/8 19:19:31
1
1.500 kr
23/8 19:20:34
1
1.900 kr
23/8 20:15:00
2
Vinnande bud
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik olson grafik litografi litografier
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Litografi
Läs mer om Grafik
nr 847 4015
Litografi
Erik Olson, 1950, 24/260, motivets mått: 47x54
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 01:14:40 | 1 | 1.000 kr |
23/8 15:59:54 | 2 | 1.500 kr |
23/8 19:19:31 | 1 | 1.500 kr |
23/8 19:20:34 | 1 | 1.900 kr |
23/8 20:15:00 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik olson grafik litografi litografier
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28